Bursa Valisi Sayın Münir KARALOĞLU’nu Ziyaret…

Bursa Valisi Münir Karaloğlu Göynüklü Derneği Başkanı Orhan Samast ve Göynüklü Mahalle Muhtarı Turgay Demirci’yi makamında kabul etti.

Vali Karaloğlu, “Her Fidan Bir Can” kampanyası kapsamında Göynüklü Mahallesinde oluşturulan yeni ormana son dikimlerin Mart ayının sonunda gerçekleştirileceğini söyledi.

Göynüklü Derneği Başkanı Orhan Samast ve Göynüklü Mahalle Muhtarı Turgay Demirci 29 Ağustos 2015 tarihinde 170 hektarlık alanda etkili olan orman yangını sonrasında Vali Karaloğlu öncülüğünde başlatılan “Her Fidan Bir Can” kampanyası ile ilgili teşekkür ziyaretinde bulundu.

Orman yangınlarının önlenebilmesi için tüm vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirten Vali Karaloğlu; “Geçtiğimiz 29 Ağustosta Göynüklü’de yaşadığımız acı hadise hepimizi derinden yaraladı. İnşaallah Bursa bundan sonra böyle bir hadise yaşamaz. Başlattığımız kampanyaya geniş bir katılım oldu tüm Bursa kampanyamızı sahiplendi. İnşaallah bölgede ağaç sayısı bakımından eskisinden daha fazla ağaca sahip bir orman oluşturacağız. Göynüklü halkına da teşekkür ediyoruz. Yangının söndürülmesi aşamasında da yardımcı oldunuz. Araziyi bilen insan bu tür durumlarda önemli. Ekiplerin büyük bir kısmı dışarıdan geliyor. Araziyi, arazideki yolları bilmiyor. Bunun için yangına müdahalede sizin katkınız da çok önemliydi. İnşaallah mart ayı içerisinde bir etkinlikle Göynüklü’de son fidanları toprak ile buluşturup eskisinden daha güzel bir ormana sahip olacağız. Sonrasında söz verdiğimiz gibi 170 hektarlık alanı orman olarak vatandaşımıza emanet edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

Ziyaret ayrıntısı için Bursa Valiliği web sayfası ziyaret edilebilir.
http://bursa.gov.tr/haberler/699/her-fidan-yeni-orman.html

Ziyaret fotoğrafları