Şehit Şükrü Çavuş’u Dualarla Andık.

Mudanyalı Kahraman Şükrü Çavuş şehit edilişinin 96. yılında, İskele Meydanı’nda ki Şehitlik Anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı.

İngilizlerin işgali sırasında ilk kurşunu atarak kurtuluşa giden direnişi başlatan Mudanyalı Kahraman Şükrü Çavuş şehit edilişinin 96. yılı dolayısıyla 25 Haziran 2016 Cumartesi günü İskele Meydanı’nda bulunan Şehitlik Anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı.

Göynüklü Derneği ve Mudanya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen anma törenine Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Gönüklü Derneği Başkanı Orhan Samast ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye meclis üyeleri, Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli, Gaziler, Siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Mudanya Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Şehit Şükrü Çavuş’un yeğeni Mükerrem Yıldız ise, dayısı Şükrü Çavuş adına yazılan bir şiiri okudu. “Bu bir anma değil, sevgi törenidir. Çünkü bizler hayatımızda ve tarihimizde ki önemli şahıslara karşı sevgi besleriz” diyerek konuşmasına başlayan Göynüklü Derneği Başkanı Orhan Samast,” Ülkemiz o dönemlerden farklı bir süreç içerisinde değildir. Bugün de milli birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar var. Bunlara karşı yine hep birlikte mücadele etmeliyiz. Bu anma töreni bu yüzden çok şeyler ifade ediyor” dedi. Samast, Mudanya Belediyesi’ne gösterdiği hassasiyetten dolayı da teşekkür etti.

Goynuklu_Dernegi_Logo_Buyuk_Cizim Şükrü Çavuş’u Anma Töreni Fotoğrafları için tıklayınız.